Головна > Доробок >

Програмне забезпечення

Часто трапляється, що для проектів, у яких плануються спеціальні функції, необхідно розробити відповідні програмні компоненти. У доробку компанії «Beagle» таких розробок вдосталь. Найфундаментальнішою з них є серверна програмна платформа для генерування генеалогічних дерев, що використовується на генеалогічному порталі «Родовід».

Rodovid Engine 0.2

Зображення:Rodovid-Engine-emotional.jpg
Зображення:Rodovid-Engine-emotional.jpg
Фрагмент сторінки сімейного дерева, згенерованої механізмом Rodovid Engine 0.2

Платформа «Rodovid Engine 0.2» була встановлена на генеалогічному порталі «Родовід» 19 червня 2007 року після 15 місяців розробки. Завдяки цій системі значно зменшилося навантаження на сервер, а процес створення генеалогічних записів став швидшим та простішим.

Rodovid Engine 0.1

«Rodovid Engine» — це серверне програмне забезпечення, розроблене компанією «Beagle» на основі «MediaWiki» спеціально для генеалогічному порталі «Родовід». Додатково до всіх зручностей вікі-технології, «Rodovid Engine» дозволяє створювати у зручний спосіб генеалогічні записи на веб-сайті та генерувати сімейні дерева на основі цих записів. Платформа «Rodovid Engine» має такі основні характеристики:

  • швидке генерування сімейних дерев, які можуть складатися з тисяч осіб у десятках поколінь;
  • сімейні дерева подаються у компактному вигляді;
  • завдяки унікальному полю «Рід» всі особи, які належать до одного роду відображуються одним кольором, що значно спрощує процес аналізу сімейних дерев.

Платформа «Rodovid Engine» дозволяє працювати із записами, доданими різними мовами. Це стало можливим завдяки базі даних з системою перехресних посилань, яка реалізована на сайті «Родовід». Запис, доданий в одній мовній версії «Родоводу» можна переглянути в усіх інших мовних версіях; усі пояснювальні елементи, такі як «Ім’я», «Прізвище», «Місце», «Подія», автоматично перекладаються на мову тієї чи іншої мовної версії. Для того, щоб повністю перекласти свої записи користувачам необхідно лише перекласти свої власні внески у систему, такі як власні імена людей та назви місцевостей. Станом на липень 2007 року, на «Родоводі» нараховувалося 17 мовних версій.

Платформа «Rodovid Engine 0.1» була встановлена на «Родоводі» у вересні 2005 року і з тих пір була значно доопрацьована.